peníze

Paradox při zabezpečení aut: čím novější technologie, tím snáze ukradnutelné

Automobilové koncerny a výrobci dodatečných zabezpečení se neustále snaží přinést na trh inovativní způsoby, jak zabránit odcizení vozidla. Ale ani použití nejnovějších technologií nedokáže častokrát zastavit zloděje a dokonce v některých případech jim práci i zjednodušuje.

GPSko nám usnadňuje každodenní život. Ať už při hledání nejrychlejší cesty do cíle, nebo lokalizováním zařízení, jako jsou sluchátka, notebook či telefon. Není se čemu divit, že jej výrobci aut a dodatečných zabezpečení využívají i na lokalizaci vozidel. Jakýkoliv mechanismus, který vysílá nebo přijímá signál, lze snadno znefunkčnit. A to dokonce zařízením za pár eur. Vždyť podívejte se na video.

Bezkontaktní otevírání a startování vozidel

Snad každá automobilová značka na trhu nabízí tento jednoduchý způsob, jak se dostat do auta a nastartovat jej, aniž byste museli z kapsy nebo kabelky vytahovat klíč. Všichni se jistě shodneme, že je to velmi komfortní. No stejně jako pro vás, tak pro zloděje aut. Stačí jim totiž 2 zařízení a ani ne minuta času a vaše vozidlo už není vaše. Vždyť podívejte se na video.

Jak zabránit tedy krádežím?

Hamburg, Germany, June 5, 2021 – A Row of modern BMW vehicles and a silver Mercedes SL – closely behind each other – at the public dealership of a car dealer in Hamburg, Germany.

Každý majitel auta by měl uvažovat nad dodatečným zabezpečením. No ideálně takovým, které funguje na mechanickém i elektronickém principu zároveň.

Jedním z nich je slovenský VAMPIRE Lite od VAM Systému. Jedná se o nejmodernější verzi zabezpečovacího systému postaveném na technologii, kterou žádný zloděj aut nepřekonal již více než 20 let.

VAMPIRE Lite je 7cestný imobilizér, který najednou dokáže v autě blokovat až 7 částí vozidla pod mechanickou kombinací, čímž zaručuje 100% ochranu automobilu před jakýmkoli způsobem krádeže. Zlodějům nepomohou ani čtečky, skenery či rušičky. O nezávaznou cenovou nabídku můžete požádat na tomto místě.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat