peníze

Tesla opět v problémech! Při nehodě zahynuli tři lidé

Americké autority zahájily vyšetřování systému Autopilot. Prý kvůli němu zahynulo na cestách už 14 lidí.

Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) oznámil, že zahájil speciální vyšetřování smrtelné nehody s účastí Tesly Model S, která si tento měsíc v Kalifornii vyžádala tři mrtvé.

Nehoda je jednou z více než 30, týkajících se vozů Tesla, které NHTSA vyšetřuje a při kterých je podezření, že se na nich podílely pokročilé asistenční systémy, k nimž patří i Autopilot. Při těchto vyšetřováních společnosti Tesla bylo hlášeno celkem 14 úmrtí při nehodách, včetně posledních tří.

NHTSA nezveřejnil podrobnosti o nehodě, ale objevily se informace, že k ní přišlo 12. května. V Tesle, která měla mít kolizi na Pacific Coast Highway v Newport Beach, zemřeli tři pasažéři (dva muži a jedna žena) a při nehodě se zranili další tři lidé.

Jiné zdroje upřesňují, že nová Tesla Model S z roku 2022 směřovala po uvedené cestě na východ, když ve velké rychlosti narazila na obrubník a následně do stavebního zařízení, které bylo na jejím okraji. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že auto je zcela zničeno a nikdo z jeho tříčlenné posádky neměl šanci přežít. Tři stavební dělníci, z nichž každý měl lehká zranění, převezli do místní nemocnice na vyšetření. V jakém stavu byla Tesla po nehodě, ukazuje i následující video:

Indianapolis – Circa April 2017: Tesla Service Center. Tesla designs and manufactures the Model S electric sedan IV

Autopilot od Tesly a další pokročilé asistenční systémy pro autonomní, respektive částečně autonomní jízdu se aktuálně stávají v USA předmětem podrobného vyšetřování, které analyzuje nehody tohoto vozidla přibližně od roku 2017. Tesla na své webové stránce uvádí, že Autopilot sice umožňuje automatické řízení auta, včetně brzdění a zrychlování, ale „vyžaduje aktivní dohled řidiče a nedělá vozidlo autonomním“.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat