peníze

Síťka, tyčinka nebo sprej? Jak ochránit rostliny před obtěžujícím hmyzem

Připravte se už teď, aby vás jaro nezaskočilo svojí trochu nemilou stránkou. Při redukování negativních dopadů působení hmyzu v zahradě, ale i jeho neblahého vlivu na interiérovou vegetaci máte v první řadě na výběr mezi přímočarou chemií a bio zásahy. Do druhé podmnožiny patří i ověřené recepty babiček.

U komerčních insekticidů pro exteriérové ​​a interiérové ​​použití, i těch, které jsou vyvinuty v souladu se zásadami organického pěstování, si vždy pozorně přečtěte příbalový leták, striktně dodržujte pokyny (roční období, počasí, dávkování, ředění, zóna aplikace), používejte ochranné pomůcky ( pokud možno, tak alespoň brýle a rukavice) a dbejte na následnou očistu sebe i zahradní produkce, aby použití bylo bezpečné a účinek uspokojivý. Zmíněnou „lidovou“ alternativou jsou postřiky vyrobené zředěním tabákového nebo kopřivového záparu.

Family sits flowers in a pot. Spring and hobbies, family grows flowers together. Beauty and nature. Hobby home for whole family, entertainment with children, development and education. Flower ground

Odpuzují hmyz i obohacují půdu

Pokud se to neřečí vašemu vnitřnímu nastavení a pěstebním principům, rezolutní možností jsou práškové přípravky, respektive granulované insekticidy. Některé lze zapracovat do půdy, pozor však na potenciální průnik do spodní vody a povrchových toků. V současnosti již existují i ​​kombinované preparáty, které nejen redukují přítomnost hávedu, ale i hnoje zeminu, a to nad časový rámec jednoho kvartálu.

Sprej jako okamžitá odpověď na zamoření

Podobně fungují spreje a tyčinky proti hmyzu, primárně jsou však určeny k zákrokům u hrnkových rostlin. Aerosol poslouží jako okamžitá odpověď na zamoření například houfem mušek. Tyčinka se instaluje do bezprostřední blízkosti ohrožené nebo již napadené rostliny a také souběžně může obohacovat substrát. Nejběžnější je její uplatnění ve sklenících nebo zimních zahradách.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat