peníze

Odborník na výživu: Jen maso! Může „masožravá dieta“ vyřešit některé zdravotní problémy?

Co je „carnivore diet“? „Masožroutství“ je nejextrémnější forma ketogenní diety. To, co souvisí se sacharidy či rostlinnou stravou, je z jídelníčku vyloučeno. Máte možnost konzumovat všechno ze zvířete.

Mírnější formy této diety připustí také konzumaci mléčných výrobků jako sýry nebo vejce. Ale v každém případě jde o stravování primárně založené na živočišných produktech – vysokotučná, nízkosacharidová ketogenní dieta. Ve Spojených státech má stále větší počet příznivců. Prý řeší zdravotní problémy – zejména autoimunitní a psychické. Má spoustu příznivců i odpůrců. Se kterou skupinou souhlasí výživový poradce Petr Havlíček?

Teenager putting meat in a freezer

Odborník na výživu Petr Havlíček o „masožravé“ dietě.
Petr Havlíček (* 1969) je jeden z nejznámějších českých výživových poradců. Je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně, výživou a zdravým životním stylem se zabývá již od roku 1995. Nejvíce se zapsal do povědomí osmiletým účinkováním v seriálu TV Prima „Jste to, co jíte“, měl také oblíbený pořad na Rádiu Impuls, o výživě napsal 6 knih. K jeho klientům patří či patřili mnozí vrcholoví sportovci (Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, Petra Kvitová) i další celebrity.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat